Instalace a oprava
ruční pumpy

Instalujeme nové ruční pumpy a provádíme opravy poškozených pump
do hloubky 30 metrů.

Pro nacenění instalace nové pumpy potřebujeme znát hloubku studny a zda má víko studny otvor pro pumpu. Zavolejte, pomůžeme Vám vybrat tu správnou ruční pro Vaší studnu.

Pro studny do hloubky 7 m je možné nainstalovat dva typy pump. 

Ruční pumpa NP75

tělo pumpy obsahuje pracovní mechanismus v sobě.

Výhody

  • cena
  • hmotnost pumpy

Nevýhody

  • na zimu je nutno pumpu demontovat či vypouštět

  • složitější oprava


Ruční pumpa Standard II

pracovní mechanismus je ve studni v nezámrzné hloubce

Výhody

  • Pumpa funguje celoročně

Nevýhody

  • cena

Pro studny hlubší 7 metrů je vhodný typ pouze Standard II či Stadnard T. 

Jak funguje ruční pumpa?

Na dně studny je sací koš -zpětná klapka s ochraným sítkem. Pracovní válec je ve studni maximálně 7 metrů nad sacím košem. Ten je se sacím košem spojen polyetylenovou trubkou (dříve často pozinkovou) Pod víkem v nezámrzné hloubce je odpouštěcí ventil a tělo pumpy (to co na studni vidíte) je až poslední část. Pracovní válec a  tělo pumpy je spojen pozinkvou trubkou a kromě pumpované vody je v ní i táhlo. To spojuje madlo ruční pumpy a píst v pracovním válci, kterým při pohybu madla čerpáte vodu. V pracovním válci je ještě umístěna kožená klapka, která zabraňuje zpětnému úniku vody. 

Náš Tip: Standard II

Standard T je ruční pumpa s tlakovým systémem. Její nevýhoda je často nemožnost opravy. V "hlavě" pumpy jsou poměrně jemné mechanismy, které po zreznutí často již nejdou rozebrat.

Oprava ručních pump

U oprav ručních pump se snažíme najít kompromis v tom, jaké prvky zachovat a které vyměnit za nové. Je tak zajištěná dlouhá životnost pumpy a zároveň ušetříte v nákladech za materiál. U opravdu historických pump se často setkáváme s nedostupností náhradních dílů. Pak je nutno počítat s cenovou náročností takové opravy.

Od našich zákazníků často dostaneme nebo odkoupíme starou či rozbitou ruční pumpu. Tyto pumpy opravujeme a máte možnost ji u nás poptat. Dodáváme je v barvě dle výběru zákazníka a profesionálně repasované.

Pokud se na opravu ruční pumpy cítíte sami, v našich článcích můžete najít jednoduchý návod, jak se o opravu postarat sám.

Opravené zhlaví a pumpa Standard II

Opravy historických pump.

Jaká je cena opravy ruční pumpy?

Orientační cena 4-8000 Kč za práci + 12Kč /km doprava + cena materiálu.
Rádi vám vypracujeme konkrétní nabídku, je mnohoh typů pump a jejich poškození.