Čerpadlo do studny

Potřebujete rychlou opravu čerpadla ze studny nebo plánujete osazení vrtu či kopané studny čerpacím systémem? Důvodů, proč nás zavolat může být mnoho. Každopádně víme, že bez tekoucí vody se funguje těžko, proto se snažíme o co nejrychlejší řešení a většinou jsme do 24 hodin u Vás. 

Instalace čerpadla do studny

Instalujeme do kopaných i vrtaných studní nová čerpadla včetně plastového (polyetylenověho) potrubí a napojení studny na systém v domě. Navrhneme systém adekvátní hloubce studny, předpokládanému odběru vody a možnostem Vaší studny. Samozřejmostí je přizpůsobení i Vašim finančním možnostem a nárokům (např. sezóní chatka vs. rodinný dům).  Na českém trhu najdete velké množství čerpadel, pro laika je obtížné vybrat čerpadlo vhodné pro jeho potřebu a typ zdroje vody.

Reinstalace čerpadel, osazení čerpadla do studny hlídáním hladiny

Provádíme reinstalace čerpadel dle potřeb zákazníka. Špatně zvolené či nainstalované čerpadlo dokáže studnu i zničit. Pokud je čerpadlo či potrubí umístěno u stěny studny, dokáže opakovaným ťuknutím do stěny porušit skruže studny. U studní s nízkou hladinou vody provádíme instalace čerpadel na ležato. Dokážete díky tomu využívat větší množství vody a máte i větší zásobu. Osazujeme čerpadla hlídáním hladiny, které zabrání poruše provozem "nasucho" a chrání tak čerpadlo před spálením.

Oprava čerpadla ze studny

Na základě Vašich informací se pokusíme detekovat, co se u Vás stalo. Někde může být pouze nefunkční zpětná klapka na čerpadle, díra ve starém pozinkovém potrubí, nedotažená spojka, chyba v elektrice atd.  Pokud se jedná o drobnou opravu, vše vyřešíme na  místě, Pokud se jedná o komplikovanější opravu čerpadla, odvezeme si ho na dílnu a po opravě nainstalujeme zpět. Jestliže čerpadlo ze studny vytáhneme špinavé od nánosu či jílu, doporučujeme studnu vyčistit.

Pokud zabere oprava čerpadla vícero dní, nabízíme zákazníkovi zapůjčení náhradního čerpadla za jednorázový poplatek 1200.- Kč. Jsou místa a životní situace, kdy si nemůžete dovolit být bez přístupu k vodě. Zároveň mnohdy nedokážeme na místě určit přesnou dobu opravy čerpadla a proto nenabízíme tuto službu na jednotlivé dny, ale na celou dobu opravy Vašeho čerpadla.

Výměna sacího koše ve studni

Staré čerpadlo na lanech.

Vyzvednutí historického čerpadla z hloubky 26 m, Starý Plzenec.

poškozené čerpadlo

Čerpadlo s ulomeným hrdlem. Některá čerpadla se nehodí do železité vody.

U sacích čerpadel ze studní do hloubky 8 m je nejběžnější poruchou ucpaný či rozbitý sací koš. Většinou se jedná o jednoduchý úkon, ale ovlivňuje jej přístup do studny, zda není nutné vyčerpat velké množství vody atd. Pokud jde však o staré vedení, může se oprava zkomplikovat. Doporučujeme pak vyměnit nejen sací koš, ale alespoň část zrezlých trubek. Většinou poznáte podle často spínajícího čerpadla, případně je nutné vodárnu zalévet.

Pokud potřebujete sací koš vyměnit, neváhejte nás kontaktovat.

Výměna sacího koše.

Jaká je cena instalace nebo opravy čerpadla do studny?

Orientační cena: 4-12 000 podle náročnosti a počtu návštěv, doprava 13,- Kč/km, materiál či cena opravy čerpadla. Pro konkrétní nabídku nás neváhejte kontaktovat.